Projekty realizowane w ramach Programu PEGAZ

Stołeczne Centrum w roku szkolnym 2018/19 realizuje dwa projekty w ramach programu PEGAZ:
1. Port Prochownia III – Planeta Człowiek
1 marca 2019 – 22 czerwca 2019
Amfiteatr Starej Prochowni SCEK staje się miejscem rozwijania aktywności twórczej młodzieży i przestrzenią wystawienniczą, w której pojawią się instalacje artystyczne. Do udziału w interdyscyplinarnych warsztatach zapraszamy warszawskie szkoły. Efektem końcowym pracy warsztatowej będzie długoterminowa wystawa zatytułowana PLANETA CZŁOWIEK. Oprócz odbiorców indywidualnych, zobaczą ją grupy zorganizowane z placówek oświatowych, które wezmą udział w młodzieżowych oprowadzanych kuratorskich.

2. Moniuszko okiem współczesnej młodzieży
18 lutego 2019 – 30 września 2019
W 2019 roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Chcemy, by stała się ona początkiem muzycznego dialogu młodzieży z muzyką dawną. Interdyscyplinarne warsztaty, które proponujemy, przygotują uczestników do zrealizowania niestandardowych pokazów wokalnych. Zajęcia zmienią nastawienie uczestników projektu do muzyki klasycznej, co będzie mieć duże znaczenie dla rozwoju kultury muzycznej wśród młodych warszawiaków. Młodzież zaprezentuje utwory w formie oryginalnej, a także w nowych, unikalnych aranżacjach. Tak przedstawiona twórczość Moniuszki trafi do każdego odbiorcy, niezależnie od wieku.

Projekty zrealizowane

 

Projekt Port Prochownia III

 

Port Prochownia II
 

 

Port Prochownia I
Port Prochownia III – PLANETA CZŁOWIEK Port Prochownia II – PRAWA KOBIET Pan Cogito – Przygody z muzyką Port Prochownia I