Lekcja w galerii – wystawa prac uczestników zajęć w SCEK

 

Galeria Brzozowa, ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej)
Galeria czynna codziennie w godz. 14:00-19:00, wstęp wolny

 

Prace powstały podczas warsztatów “Lekcja w Galerii” odbywają się w Galerii Stara Prochownia w roku szkolnym 2021/22 prowadzonych przez panią Joannę Piątek.

 

Głównym celem programu Lekcja w Galerii jest dobre przygotowanie potencjalnego odbiorcy sztuki – wykształcenie potrzeby obcowania ze sztuka i rozwinięcie umiejętności posługiwania się językiem sztuki. Uczestnicy zajęć poznają techniki plastyczne oraz różnorodne kierunki i nurty w sztuce współczesnej, a także poszerzą wiedzę z zakresu historii sztuki. Dodatkową wartością zajęć jest satysfakcja z wykonania ciekawej pracy pod okiem artysty-pedagoga. Więcej informacji o zajęciach Lekcja w Galerii.

 

Galeria Brzozowa to przestrzeń, w której prezentujemy prace dzieci i młodzieży. Jest miejscem odkrywania talentów. Zapraszamy młodych artystów do składania propozycji prac (malarstwo, fotografia, kolaż, design, grafika i inne formy artystyczne) które chcieliby zaprezentować w przestrzeniach wystawienniczych naszej galerii. Zgłoszenia mogą być wysłane indywidualnie lub przez opiekuna artystycznego. Galeria Brzozowa to idealne miejsce na zorganizowane pierwszej profesjonalnej wystawy. Kuratorka wystaw, Joanna Łabęcka, stanie się przewodnikiem i odpowie na pytania: jak zaplanować wystawę, jak przygotować prace, jak zorganizować wernisaż.