Turniej Jednego Wiersza Wiosna 2023

 

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim Turniej Jednego Wiersza!

  • Do udziału w Turnieju zapraszamy osoby w wieku od 13 do 19 lat, które uczą się w warszawskich szkołach.
  • Zgłoszony może zostać jeden, dotąd niepublikowany i niezgłaszany do innych konkursów, utwór poetycki, który nie przekracza 50 wersów.
  • Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy za pośrednictwem elektronicznego formularza.
  • Na zgłoszenia czekamy do 17 kwietnia 2023 r.
  • Spośród nadesłanych utworów poetyckich Jury wyłoni grupę finalistów, którzy zostaną poproszeni o zaprezentowanie swoich utworów podczas finału konkursu.
  • Finał Turnieju, podczas którego twórcy przeczytają lub wyrecytują swoje utwory, odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. o godz. 17.00 w Starej Prochowni SCEK, ul. Boleść 2.
  • Dla osób zakwalifikowanych do finału zostaną zorganizowane konsultacje z aktorką Bożeną Robakowską (nauczycielką prowadzącą warsztaty teatralne w SCEK) w celu jak najlepszego przygotowania przez uczestniczki i uczestników prezentacji swoich utworów. Udział w konsultacjach jest dobrowolny. Termin konsultacji: 21 kwietnia 2023 r., godz. 15:00-17:00

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA  – WIOSNA 2023

Turniej Jednego Wiersza to autorski konkurs poetycki zainicjowany przez polonistów prowadzących Pracownię Literacką SCEK. Podstawowym celem Turnieju jest prezentacja twórczości poetyckiej warszawskiej młodzieży oraz wyłonienie spośród laureatów młodych talentów literackich. Turniej to konkurs z wieloletnią tradycją: dla niektórych był jednorazowym spotkaniem ze światem poezji, dla innych stał się impulsem do rozwijania talentu literackiego i realizowania twórczych pasji, jeszcze innym dał przepustkę do wielkiego świata Twórczości.
Dla uczestników Turnieju Jednego Wiersza powołano do istnienia Scenę Literacką SCEK, podczas której młodzi poeci, sami bądź z udziałem grupy aktorskiej, przedstawiają swoją twórczość –
w formie tradycyjnego wieczoru poetyckiego lub nowoczesnego spektaklu poetyckiego.

Regulamin konkursu

 

Więcej informacji:
e-mail: scek@eduwarszawa.pl
tel. 22 277 06 18