Warsztaty odbywają się w trybie roku szkolnego.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji na Laboratorium Projektów Teatralnych
W ofercie także:
Warsztaty teatralne z Tomaszem Daszczukiem
Warsztaty aktorskie ze Stanisławem Dembskim
Sztuka aktorska z Bożeną Robakowską
Grupa twórcza Malkontenci z Bożeną Robakowską
Scena Młodych (możliwość zagrania spektaklu na scenie Starej Prochowni SCEK)
Możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej w siedzibie SCEK:
wtorek: 18:45 – 19:00
środa: 18:45 – 19:30
Numer telefonu: 502 244 406
Laboratorium Projektów Teatralnych
Piątek, 15:45-19:45
Scena Staromiejska SCEK, ul. Jezuicka 4
Wiek uczestników: 16-19 lat
Jeśli w przyszłości myślisz o studiach na kierunkach takich jak: aktorstwo, reżyseria teatralna i/lub filmowa, marzysz o dostaniu się na Akademię Sztuk Pięknych lub inna uczelnię artystyczną – ale jeszcze nie wiesz, jaki kierunek byłby dla ciebie odpowiedni – Laboratorium Projektów Teatralnych jest miejscem, gdzie sprawdzisz się w różnych formach wypowiedzi.
W tym roku tematem przewodnim Laboratorium będą POGRANICZA. Będziemy badać miejsca, w których łączą się, zbiegają czy krzyżują idee, ekosystemy, poglądy, światy realne i utopijne. Będziemy wędrować, zbierać informacje i próbować pokazać je na scenie wykorzystując teatr, film, fotografię, instalacje artystyczne, performance i happening.
Jako kolektyw będziemy wychodzić w miasto, działać, podglądać, zbierać doświadczenia, ale również szukać inspiracji odnośnie do POGRANICZA w teatrach, galeriach sztuki, kinach, przestrzeniach publicznych. Będziemy pracować zarówno na tekstach kultury odnoszących się do tematu POGRANICZA (reportaże, eseje, dramaty, biografie, poezja, beletrystyka, gry komputerowe), jak i sięgniemy do własnych doświadczeń, przemyśleń i historii rodzinnych.
Proces będziemy finalizować minimum dwoma premierowymi DZIAŁANIAMI SCENICZNYMI dotyczącymi tematu POGRANICZA, zrealizowanymi w różnych konwencjach artystycznych. Pierwszy pokaz odbędzie się podczas jesiennej edycji Festiwalu SZTUKA DZIAŁA.
W samym sercu Starego Miasta, pracując na profesjonalnej scenie:
- znajdziesz sposoby na przełamanie nieśmiałości;
- poznasz ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach;
- popracujesz nad rozwojem wyobraźni, wrażliwości i uważności, która przyda Ci się nie tylko na zajęciach artystycznych;
- będziesz rozwijał warsztat artysty/aktora, co w przyszłości wykorzystasz, jeśli zechcesz startować do szkół teatralnych lub artystycznych!
Możesz stać się częścią zespołu, który twórczo kreuje rzeczywistość, tworzy koncepcje, sprawdza i pokazuje je na scenie. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie artystyczne. Laboratorium to miejsce, w którym będziesz je sobie systematycznie wypracowywał. Nie przeprowadzam żadnych castingów!
Dodatkowo w ciągu roku weźmiesz udział we współtworzonym przez Laboratorium Festiwalu SZTUKA DZIAŁA i Warszawskim Festiwalu Teatralnym Młodych. Jeśli znajdziesz czas, podczas codziennych warsztatów w okresie ferii zimowych będziesz mógł wziąć udział w unikatowym projekcie – FERYJNYCH OTWARTYCH SPOTKANIACH ARTYSTYCZNYCH – polegającym na przygotowaniu profesjonalnego spektaklu muzycznego. Pokazy finałowe zobaczy kilkusetosobowa publiczność.
Zapisz się na zajęcia, spróbuj! Jeśli okaże się, że nie czujesz teatru, podpowiem Ci, gdzie jeszcze w SCEK albo w innych miejscach możesz poszukać dla siebie przestrzeni do rozwoju!
Zapraszam również nieformalne grupy artystyczne, które szukają miejsca do spotkań/prób, przygotowania swojego pokazu, koncertu, premiery filmowej (mamy profesjonalną salę kinową!), prelekcji czy innego dowolnego działania artystycznego. Spróbuję Wam pomóc zrealizować Wasz pomysł!
Przewodnikiem będzie Tomasz Daszczuk – reżyser, aktor, pedagog teatru, który inspiracji poszukuje na granicach konwencji… Absolwent Wydziału Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży przy Wrocławskiej PWST, aktor z dyplomem ZASP dla twórców teatrów alternatywnych. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, gdzie współtworzy projekty i prowadzi warsztaty („Kierunek Teatr”, „Teatralne Spięcie”, „Teatr CTRL+V”, „Scenariusze przyszłości”). Współtwórca Festiwalu SZTUKA DZIAŁA. Współorganizator i wieloletni obserwator (juror) Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych. Współpracuje z Instytutem Teatralnym (Lato w teatrze, Konkurs im. Jana Dormana, Teatroteka Szkolna – autor scenariuszy i nagrań ) i TR WARSZAWA (TR Tisz) przy projektach z zakresu pedagogiki teatralnej. Pasjonat edukacji alternatywnej.