Laboratorium Projektów Teatralnych Tomasz Daszczuk

Warsztaty odbywają się trybem roku szkolnego.
Zapraszamy do zapisów. Szczegóły rekrutacji na Laboratorium Projektów Teatralnych

W ofercie także:
Warsztaty teatralne z Tomaszem Daszczukiem
Warsztaty aktorskie ze Stanisławem Dembskim
Sztuka aktorska z Bożeną Robakowską
Grupa twórcza Malkontenci z Bożeną Robakowską
Scena Młodych (możliwość zagrania spektaklu na scenie Starej Prochowni SCEK)

Możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej w siedzibie SCEK:
wtorek: 18:45 – 19:00,
środa: 18:45 – 19:30.
Numer telefonu do pokoju nauczycielskiego: 22 277 06 13.

 

Laboratorium Projektów Teatralnych

Piątek, 15:45-19:45
Scena Staromiejska SCEK, ul. Jezuicka 4 

Wiek uczestników: 16-19 lat

Jeśli w przyszłości myślisz o studiach na kierunkach takich jak: aktorstwo, reżyseria teatralna i/lub filmowa, marzysz o dostaniu się na Akademię Sztuk Pięknych lub inna uczelnię artystyczną – ale jeszcze nie wiesz jaki kierunek byłby dla ciebie odpowiedni – Laboratorium Projektów Teatralnych jest miejscem, gdzie sprawdzisz się w różnych formach wypowiedzi.

W tym roku tematem przewodnim Laboratorium będą POGRANICZA. Będziemy badać miejsca w których łączą się, zbiegają czy krzyżują idee, ekosystemy, poglądy, światy realne i utopijne. Będziemy wędrować, zbierać informacje i próbować pokazać je na scenie wykorzystując teatr, film, fotografię, instalacje artystyczne, performance i happening.

Jako kolektyw będziemy wychodzić w miasto, działać, podglądać, zbierać doświadczenia –  ale również szukać inspiracji odnośnie POGRANICZA w teatrach, galeriach sztuki, kinach, przestrzeniach publicznych. Będziemy pracować zarówno na tekstach kultury odnoszących się do tematu POGRANICZA (reportaże, eseje, dramaty, biografie, poezja, beletrystyka, gry komputerowe) jak i sięgniemy do własnych doświadczeń, przemyśleń i historii rodzinnych.

Proces będziemy finalizować  minimum dwoma premierowymi DZIAŁANIAMI SCENICZNYMI, zrealizowanymi w różnych konwencjach artystycznych – dotyczącymi tematu POGRANICZA. Pierwszy pokaz odbędzie się podczas jesiennej edycji Festiwalu SZTUKA DZIAŁA.

W samym sercu Starego Miasta, pracując na profesjonalnej scenie:

  • znajdziesz sposoby na przełamanie nieśmiałości
  • poznasz ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach
  • popracujesz nad rozwojem wyobraźni i wrażliwości i uważności, która przyda Ci się nie tylko na zajęciach artystycznych
  • będziesz rozwijał warsztat artysty/aktora, co w przyszłości wykorzystasz, jeśli zechcesz startować do szkół teatralnych lub artystycznych!

Możesz stać się częścią zespołu, który twórczo kreuje rzeczywistość, tworzy koncepcje, sprawdza i pokazuje je na scenie. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie artystyczne. Laboratorium to miejsce, w którym będziesz je sobie systematycznie wypracowywał. Nie przeprowadzam żadnych castingów!

Dodatkowo w ciągu roku weźmiesz udział we współtworzonym przez Laboratorium Festiwalu SZTUKA DZIAŁA i Warszawskim Festiwalu Teatralnym Młodych. Jeśli znajdziesz czas – podczas codziennych warsztatów w okresie ferii zimowych będziesz mógł wziąć udział w unikatowym projekcie – FERYJNYCH OTWARTYCH SPOTKANIACH ARTYSTYCZNYCH – polegającym na przygotowany profesjonalnego spektaklu muzycznego. Pokazy finałowe zobaczy kilkuset osobowa publiczność.

Zapisz się na zajęcia, spróbuj, jeśli okaże się, że nie czujesz teatru, podpowiem Ci gdzie jeszcze w SCEK albo w w innych miejscach możesz poszukać dla siebie przestrzeni do rozwoju!

Zapraszam również nieformalne grupy artystyczne, które szukają miejsca do spotkań/prób, przygotowania swojego pokazu, koncertu, premiery filmowej (mamy profesjonalną salę kinową!) prelekcji czy innego dowolnego działania artystycznego. Spróbuję wam pomóc zrealizować Wasz pomysł!

Przewodnikiem będzie Tomasz Daszczuk – reżyser, aktor, pedagog teatru, który inspiracji poszukuje na granicach konwencji… Absolwent Wydziału Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży przy Wrocławskiej PWST, aktor z dyplomem ZASP dla twórców teatrów alternatywnych. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, gdzie współtworzy projekty i prowadzi warsztaty („Kierunek Teatr”, „Teatralne Spięcie”, „Teatr CTRL+V”, „Scenariusze przyszłości”).  Współtwórca Festiwalu SZTUKA DZIAŁA w Starej Prochowni SCEK. Współorganizator i wieloletni obserwator (juror) Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych. Współpracuje z Instytutem Teatralnym  (Lato w teatrze, Konkurs im. Jana Dormana, Teatroteka Szkolna – autor scenariuszy i nagrań ) i TR WARSZAWA (TR Tisz) przy projektach z zakresu pedagogiki teatralnej. Pasjonat edukacji alternatywnej.

Prowadzący

Tomasz Daszczuk

Reżyser, aktor, pedagog teatru. Absolwent Wydziału Reżyserii Teatru PWST Wrocław, aktor z dyplomem ZASP. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Współtwórca Festiwalu SZTUKA DZIAŁA, juror Warszawskiego Festiwalu Teatralnego Młodych. Współpracuje z Instytutem Teatralnym, TR WARSZAWA oraz organizacjami zajmującymi się edukacją alternatywną. Inspiracji poszukuje na granicach konwencji. Kontakt: tdaszczuk@eduwarszawa.pl Termin konsultacji: wtorek: 18:45 – 19:00, środa: 18:45 – 19:30.