Laboratorium Dziennikarskie

Od 2011 roku w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej odbywają się skierowane do młodzieży z warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych warsztaty dziennikarskie, które do 2016 roku prowadziła Lidia Ostałowska, wieloletnia reporterka “Gazety Wyborczej”, autorka książek “Cygan to Cygan”, “Farby wodne” i “Bolało jeszcze bardziej”, współautorka wielu zbiorów reportaży.

W 2017 roku, Laboratorium Dziennikarskie poprowadziła Magdalena Kicińska, reporterka, współpracowniczka „Gazety Wyborczej”, publikująca m.in. w „Tygodniku Powszechnym”.

Edycję w roku 2018 poprowadził Włodzimierz Nowak, reporter, autor książek, wykładowca w Polskiej Szkole Reportażu. Motywem przewodnim spotkań była „Sztuka opowieści”.

Ostania edycja, która odbyła się jesienią 2019 była prowadzona przez Bożenę Dudko, redaktorkę, dziennikarkę, sekretarz Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

Po sukcesie jesiennej edycji, miejsca na letnie laboratorium wypełniły się na długo przez rozpoczęciem, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, ta edycja nie wystartowała.

Od września 2020 Laboratorium dziennikarskie wchodzi w skład zajęć stałych realizowanych w SCEK. Prowadzi je Bożena Dudko. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Więcej informacji o Laboratorium:
Magdalena Ordakowska
tel. 22 277 06 10
e-mail:  mordakowska@eduwarszawa.pl

 

Partnerzy: