OTWÓRZ SIĘ NA TEATR – warsztaty teatralne i aktorskie

Jeśli w sercu gra Ci teatr, interesujesz się aktorstwem lub reżyserią, szukasz grupy teatralnej, by wspólnie stworzyć spektakl młodzieżowy, to zapraszamy Cię na zajęcia teatralne i aktorskie w SCEK!
Warsztaty prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem twórczym i pedagogicznym.

Warsztaty finansowane są z budżetu m.st. Warszawy.

Oferta warsztatów teatralnych i aktorskich w SCEK:

grupa młodsza (13-16 lat):
poniedziałek, godz. 16:00-18:15
środa, godz. 16:00-18:15

grupa starsza (17-21 lat):
poniedziałek, godz. 18:30-20:45
środa, godz. 18:30-20:45

Podczas zajęć uczestnicy kształcą umiejętność pracy zespołowej, przygotowując etiudy sceniczne oraz spektakle. Młodzież poznaje elementy gry aktorskiej, rozwija umiejętności improwizacji, poznaje zasady mowy scenicznej. Przede wszystkim zdobywa takie umiejętności jak myślenie sceniczne i współpraca w grupie. Wyostrzymy zmysły, poszerzymy słownictwo. Nauczymy, jak się koncentrować i jak radzić sobie z tremą. Będziemy pracować nad tekstem oraz uczyć się dialogowania z partnerem. Na zakończenie roku szkolnego wspólnie przygotujemy większą formę sceniczną, aby sprawdzić nasze umiejętności przed publicznością.
wiek 13-16 lat

poniedziałki, środy 16.30-18.45

W samym sercu Starego Miasta, pracując na profesjonalnej scenie:
– znajdziesz sposoby na przełamanie nieśmiałości,
– poznasz ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach,
– popracujesz nad rozwojem wyobraźni, wrażliwości i uważności, która przyda Ci się nie tylko na zajęciach artystycznych
– będziesz rozwijać warsztat artystyczny/aktorski, co w przyszłości wykorzystasz, jeśli zechcesz startować do szkół teatralnych!

Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie aktorskie/sceniczne.

LINK DO SYSTEMU REKRUTACJI

wiek: 16-19 lat

wtorki, czwartki 16.30-18.45

Warsztaty zarówno dla osób zaczynających przygodę z teatrem, jak i tych, które już gdzieś próbowały swoich sił na scenie.
Podczas spotkań warsztatowych będziemy eksperymentować, wykorzystując różne formy i konwencje artystyczne.
Punktem wyjścia będą teksty kultury (wiersze, artykuły, scenariusze, fotografie, teledyski, filmy, gry komputerowe, manifesty, biografie, itp), ale również nasze doświadczenia, refleksje, obawy i marzenia.

Będziemy działać na granicy teatru alternatywnego, performance’u i happeningu.

wiek 15-19 lat

piątki 15:45-19:45

Jeśli w przyszłości chcesz studiować: aktorstwo, reżyserię teatralną i/lub filmowa, marzysz o dostaniu się na ASP lub inna uczelnię artystyczną – ale jeszcze nie wiesz, jaki kierunek byłby dla Ciebie odpowiedni – Laboratorium Projektów Teatralnych jest miejscem, gdzie sprawdzisz się w różnych formach wypowiedzi.
tematem przewodnim będą POGRANICZA

Będziemy badać miejsca w których łączą się, zbiegają czy krzyżują idee, ekosystemy, poglądy, światy realne i utopijne. Będziemy wędrować, zbierać informacje i próbować pokazać je na scenie, wykorzystując teatr, film, fotografię, instalacje artystyczne, performance i happening.

LINK DO SYSTEMU REKRUTACJI

kto: osoby przygotowujące się do egzaminów do szkół teatralnych

terminy:

czwartek,15.00-18.45

Zajęcia indywidualne przeznaczone dla wszystkich osób, które pragną spełnić swoje marzenia i dostać się na wydział aktorski lub wokalno-aktorski. Praca nad dykcją, impostacją głosu, postawą sceniczną.

Teatr Tańca TILT, prowadzenia Marta Domagała-Witkowska

dla młodzieży w wieku:
12-20 lat

poniedziałek 17.00-20.15
środa 17.00-20.15

U nas masz szansę nauczyć się techniki tańca jazzowego i współpracy w grupie. Poznasz tajniki improwizacji i zetkniesz się z prawdziwą sceną. Odkryjesz możliwości swojego ciała i umysłu.

Podczas zajęć będziemy pracować nad choreografiami, które później wykorzystamy na pokazach i konkursach tanecznych.

Jeśli jesteś pasjonatem tańca, chcesz przeżyć fantastyczną przygodę taneczno-teatralną i jesteś w stanie poświęcić swój wolny czas i energię, to te zajęcia są dla Ciebie.

A jeśli potrzebujesz popracować nad swoim ciałem i uzyskać pomoc w przygotowaniu się do egzaminów ruchowych do szkół artystycznych, to również zapraszamy 🙂

Zapisy: Pozaszkolne (pzo.edu.pl)

więcej informacji

Scena Młodych, prowadzenie Bożena Robakowska

oferta dla dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych

wtorki, 15.00-20.00
Stara Prochownia SCEK

Scena Młodych to projekt przeznaczony dla dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych, pracujących w szkołach i domach kultury. W ramach projektu można odbyć próbę generalną i zagrać spektakl na scenie Starej Prochowni SCEK.
Koordynatorka cyklu Bożena Robakowska służy swoim wieloletnim doświadczeniem i wsparciem. A dla zainteresowanych grup przeprowadzi również warsztaty aktorskie i reżyserskie czy też konsultacje dotyczące pomysłów na spektakl.
Scena Młodych to znakomita forma kontaktu z publicznością, a dla młodych aktorów i aktorek szansa na zagranie w przestrzeni teatralnej.

ZAPISY 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

To wszystko i jeszcze więcej na bezpłatnych warsztatach oferowanych w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej.
Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę i finansowane są z budżetu m.st. Warszawy.
Zapraszamy! Mamy ostatnie wolne miejsca!
Grafika: kadry ze spektakli zrealizowanych w SCEK, przygotowanych pod opieką artystyczną Bożeny Robakowskiej przez grupę twórczą Malkontenci.
Link do archiwum spektakli grupy twórczej Malkontenci.