Oferta na ferie zimowe 2020

Oferta dla grup zorganizowanych biorących udział w akcji „Zima w Mieście 2020”:

1. „O rety to Yeti!” – zajęcia filmowe o tolerancji i akceptacji dla najmłodszych
Prowadzenie: Karolina Orłowska

W programie zajęć:
– wykład i prezentacja multimedialna;
– projekcje filmowe

Terminy pojedynczych spotkań:
Poniedziałek, 10 lutego 2020 r., godz. 10:00 –13:15 (brak miejsc)
Wtorek, 11 lutego 2020 r., godz. 10:00 – 13:15 (brak miejsc)
Środa, 12 lutego 2020 r., godz. 10:00 – 13:15 (brak miejsc)
Czwartek, 13 lutego 2020 r., godz. 10:00 – 13:15 (brak miejsc)
Piątek, 14 lutego 2020 r., godz. 10:00 – 13:15 (brak miejsc)
Środa, 19 lutego 2020 r., godz. 10:00 – 13:15 (brak miejsc)
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 10:00 – 13:15 (brak miejsc)

Wybrany termin można zarezerwować drogą mailową u prowadzącego: korlowska@scek.pl
od  20 stycznia 2020 r. do wyczerpania miejsc.

Ustalenia Organizacyjne:
Zajęcia odbywają się w sali kameralnej kina Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej
(ul. Jezuicka 4)
Jednocześnie w zajęciach może uczestniczyć jedna grupa (30 osób).
Opiekun zgłaszający grupę odpowiedzialny jest za zachowanie uczniów podczas zajęć i projekcji.
Osoba prowadząca zastrzega sobie prawo do nieznacznych zmian w programie.

2. Mapy Miasta – mapy wyobraźni. Warsztaty z kolażu
prowadzenie: Marta Kawecka – Smolińska

Ustalenia Organizacyjne:
Zajęcia odbywają się w sali plastycznej 201 (ul. Jezuicka 4)
Jednocześnie w zajęciach może uczestniczyć jedna grupa (30 osób). Wiek uczestników: 7 – 12 lat
Opiekun zgłaszający grupę odpowiedzialny jest za zachowanie uczniów podczas zajęć.
Osoba prowadząca zastrzega sobie prawo do nieznacznych zmian w programie.

Terminy zajęć:
Poniedziałek, 10 lutego 2020r., godz. 10:00 – 13:00
Wtorek, 11 lutego 2020r., godz. 10:00 – 13:00
Środa, 12 lutego 2020r., godz. 10:00  -13:00
Czwartek, 13 lutego 2020r., godz. 10:00 – 13:00
Piątek, 14 lutego 2020r., godz. 10:00 – 13:00
Wybrany termin można zarezerwować drogą mailową u prowadzącego: mkawecka@scek.pl
od  20 stycznia 2020 r. do wyczerpania miejsc.

Miasto to nie tylko architektura, ale również wyobrażenia na jego temat, emocje, uczucia jego Mieszkańców, przenikające się w jednej przestrzeni. Dla połączenia różnorodnych form i skojarzeń  najlepszą techniką często okazuje się kolaż. Podczas warsztatów uczestnicy, korzystając z tej techniki, stworzą wspólną mapę Miasta.
W technice kolażu możemy łączyć różne materiały (jak gazety, przedmioty, różne rodzaje papieru, pudełka, sznurki) z technikami plastycznymi (jak malarstwo, rysunek czy fotografia).
Technika kolażu, oprócz kreatywności, wyobraźni, zdolności manualnych, rozwija także intelekt. Często bowiem w kolażu zderzamy ze sobą materie pochodzące z różnych światów, generując tym samym nowe znaczenie.

Kolaż to zawsze również dobra zabawa. Często bowiem treści, skojarzenia są zaskakujące nawet dla samych twórców.

 

Kontynuacja zajęć stałych dla uczestników indywidualnych w roku szkolnym 2019/2020:

Warsztaty plastyczne 
Prowadzący: Ewa Kunkowska
Data: 10-21.02.
Godziny: poniedziałek 16.00-17.45, wtorek – środa 16:00-19:15, czwartek 15:30-20:15, piątek 16.00-17.45
Sala: Nr 2 i 3, Stara Prochownia, ul. Boleść 2
Warsztaty są kontynuacją zajęć w roku szkolnym 2019/20

Warsztaty plastyczne – studium natury w rysunku i malarstwie   
Prowadzący: Magdalena Zawisza (Fokt)
Data: 10.02., 12.02.17.02, 19.02.
Godziny: 16.30-19.00
Sala: Nr 201, ul. Jezuicka 4
Warsztaty są kontynuacją zajęć w roku szkolnym 2019/20

Warsztaty przestrzenne – projektowanie wnętrz     
Prowadzący: Kalina Downar-Zapolska
Data: 10.02, 11.02, 17.01, 18.01
Godziny: poniedziałek 14:30-18:30, wtorek 15:00-18:15
Sala: Sala Architektury, ul. Jezuicka 4, wejście od ul. Brzozowej
Warsztaty są kontynuacją zajęć w roku szkolnym 2019/20

Warsztaty z historii sztuki
Prowadzący: Magdalena Bibińska
Data: 11.02, 13.02, 18.02, 20.02
Godziny: 16:30-19:00
Sala: Kazamaty, Stara Prochownia, ul. Boleść 2
Warsztaty są kontynuacją zajęć w roku szkolnym 2019/20

Warsztaty z historii sztuki
Prowadzący: Halina Polak
Daty: 17.02, godzina: 12:00-17:00
18.02, 19.02, 20.02. godziny: 13:30-18:30
Sala:  kinowa, ul. Jezuicka 4
Warsztaty są kontynuacją zajęć w roku szkolnym 2019/20

Laboratorium filmu
Prowadzący: Włodzimierz Szpak
Daty: 13.02 i 20.02, godzina: 16:00 – 19:15
Sala:  Klubowa, Stara Prochownia, ul. Boleść 2
Warsztaty są kontynuacją zajęć w roku szkolnym 2019/20

Laboratorium „Twórczość w działaniu”
Prowadzący: Joanna Wenek
Daty: 10.02, 11.02 i 12.02, godzina: 10:00-13:00
Sala:  Nr 11, Stara Prochownia, ul. Boleść 2
Warsztaty są kontynuacją zajęć w roku szkolnym 2019/20

Projektowanie graficzne
Prowadzący: Dariusz Skwarcan
Daty: 12.02 i 19.02, godzina: 15:00-20:00
Sala:  Komputerowa, ul. Jezuicka 4
Warsztaty są kontynuacją zajęć w roku szkolnym 2019/20

Malarstwo cyfrowe
Prowadzący: Dariusz Skwarcan
Daty: 13.02 i 20.02, godzina: 15:00-20:00
Sala:  Komputerowa, ul. Jezuicka 4
Warsztaty są kontynuacją zajęć w roku szkolnym 2019/20

Warsztaty literackie
Prowadzący: Konstanty Pieńkosz
Daty: 10.02, 11.02, 17.02, 18.02, godzina: 17:00-19:30
12.02, 13.02, 14.02, 19.02, 20.02, 21.02, godzina: 16:00-19:15
Sala:  Kawiarenka Literacka, ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej)
Warsztaty są kontynuacją zajęć w roku szkolnym 2019/20

zima-w-miescie-01-1